Společný chov několika druhů

Spousta druhů strašilek se dají chovat společně v jednom teráriu, ale musíme dodržovat striktní pravidla:
 
  1. V žádném případě nesmíte chovat druhy, kteří si jsou podobní, nebo jsou stejného rodu. Mohlo by docházet k mezidruhovému křížení. Pokud se vám něco takového stane, nikdy nenabízejte tyto křížence dalším lidem; došlo by tak na trhu k "zničení" určitého druhu.
  2. Chovat spolu můžete jen ty druhy, kteří žerou stejnou potravu a mají stejné požadavky na vlhkost, substrát a větrání.
  3. Pokud inkubujete vajíčka v teráriu, nenabízejte nymfy pokud si nejste 100% jistí, že se jedná o ten a nebo ten druh.
  4. Strašilky, které produkují určité štiplavé tekutiny by se neměly chovat s jiným druhem, protože tyto tekutiny mohou vadit jiným strašilkám. To platí i pro agresivní strašilky, které mohou snadno ublížit křehčím druhům.
  5. Nikdy nechovejte lupenitky společně s pakobylkami nebo strašilkami! Pakobylky a strašilky by je mohly začít okusovat. V přeplněných terárii se mohou ale lupenitky začít ožírat i sami, proto vždy dbejte na dostatek prostoru.
  6. Pokud mícháme několik druhů musíme jim zajistit větší prostory než v případě rozděleného chovu a to z důvodu, že nějaké strašilky mohou být velmi aktivní až hektické a potřebují tedy dostatek prostoru aby neshodily právě svlékajicí se strašilky. Také je potřeba, aby měly vždy dostatek potravy.

 

Závěrem bych tedy chtěla říct, že takovýto chov je možný, ale já jej až na vyjímky nepraktikuji a snažím se každý druh chovat zvlášť.